460 EL -mallin istuinryhmä on ympäröivien ikkunoiden ja kattoikkunan ansiosta kauniin avara ja suorastaan valoa tulviva. Kun ikkunat avataan, tuntuu melkein kuin olisi terassilla.
Istuinryhmä voidaan muuttaa muutamalla liikkeellä 215 cm pitkäksi lisävuoteeksi.
(460 EL | EBRO)
Tämä ylellinen kahden hengen matkailuvaunu vakuuttaa avaruudellaan, suurella u-istuinryhmällään ja tilavalla parivuoteellaan.
(530 DR)
Myös 530 DR -mallissa istuinryhmä voidaan helposti muuntaa suureksi 210 x 135 cm kokoiseksi vuoteeksi.
...suuressa u-istuinryhmässä istuminen on erityisen mukavaa. Ympäröivät ikkunat luovat tunteen, kuin istuisi verannalla.
U-istuinryhmään mahtuu neljä tai viisi henkilöä. Oletko matkalla kahdestaan? Sitten voit tehdä olosi erityisen mukavaksi: nosta jalat ylös, käperry selkänojan pehmusteisiin ja anna lämpimän kesäilman virrata avoimista ikkunoista - ja ehkä jopa kaukainen meren kohina kuuluu sisälle asti. Eikös se kuulosta ihan lomalta!
(470 FR | EBRO)
... runsaasti tilaa jalkojen nostamiseen ja mukavaan oleskeluun – tämä on 470 FR:n erityispiirre. Vapaasti seisova yksijalkainen pöytä luo tilaa jaloille. Kun se lasketaan alas, siitä muodostuu nopeasti 215 x 135 cm:n kokoinen vuode.
(470 FR)
Oleskelutilat, jossa viihtyy varmasti. Kalusteiden puusävy luo lämpimän ja kodikkaan tunnelman, harmaa/beige-kontrastipinnat keventävät ilmettä, ja yhdessä harmaan EBRO-verhoilukankaan kanssa ne tuovat sisustukseen modernin vivahteen.
470 FR -mallista löytyy tilava u-istuinryhmä ja etuosasta parivuode sekä avoin pesutila.
(470 FR | EBRO)
460 EL on täydellinen matkailuvaunu paljon liikkuville. Kompaktista koostaan huolimatta se tarjoaa erillisvuoteiden mukavuuden ja kaiken muun, mitä mukavaan vaunulomaan voi toivoa.
(460 EL | EBRO)
560 FMK on suunniteltu varta vasten perheille. Sen leveys on 250 cm, joten se tarjoaa ehdottomasti enemmän asuintilaa, avaruutta ja säilytystilaa.
Siitä löytyy mukavat vuodepaikat jopa 6 hengelle, ja suuri u-istuinryhmä tarjoaa tilaa kaikille.
(560 FMK | EBRO)
Nuku täydellisesti 15 cm paksujen, 7-vyöhykkeisten kylmävaahtopatjojen ansiosta, jotka on valmistettu hengittävästä materiaalista ja asennettu puusälepohjan päälle.
Parivuode on jopa 200 cm pitkä, joten se sopii erinomaisesti myös pidemmille ihmisille.
Tämän ratkaisun viehättävä piirre on sen läheisyys avoimeen pesutilaan.
(470 FR)
Ylös kääntyvän sängyn alla on valtava säilytystila, johon pääsee myös ulkopuolelta huoltoluukun kautta. Tähän pakkaselta suojattuun tilaan sijoitetaan myös 70 litran kokoinen raikasvesisäiliö.
(470 FR)
Sänkyjen alta löytyy tilavia ja helppokäyttöisiä säilytystiloja. Niihin mahtuvat myös tilaa vievät matkatavarat – erityisesti tietysti retkeilykalusteet.
Summer Edition -malleissa on vakiona yksi ulkoapäin avattava suuri huoltoluukku, jonka kautta pääset yhteen säilytystiloista. Ja sängynpohjat voidaan kääntää pystyyn, jotta säilytystiloihin pääsee aina helposti käsiksi sisäkautta.
(470 FR)
Parivuode hyötyy vaunun 250 cm:n leveydestä. Näin siihen on voitu sijoittaa suuri 200 x 155 cm kokoinen parivuode. Yhdessä avoimen pesutilan kanssa se luo valoisan, muusta tilasta erotettavissa olevan makuu- ja peseytymisalueen.
Makuutilan ympäröivät yläkaapit tarjoavat paljon hyödyllistä säilytystilaa!
(560 FMK, 730 FKR)
... varsinkin silloin, kun ne ovat niin suuria ja mukavia kuin tässä 560 FMK -mallissa: 195 x 70 cm ja 195 x 75 cm ovat mitat, jotka sopivat myös aikuisten sänkyiksi.
Myös kerrossängyissä on käytetty korkealaatuisia kylmävaahtomuovipatjoja, joiden paksuus on 11 cm.
Halutessaan voi tilata myös kolmannen kerrossängyn, jolloin patjojen paksuus on 8 cm.
(560 FMK)
Vaatteita ja pyykkiä varten on käytettävissä suuri vaatekaappi ja ylimääräinen hyllykaappi.
(560 FMK)
Vakiomallissa jokaisessa sängyssä on himmennettävä lamppu pistorasialla ja oma lokero pienille aarteille.
560 FMK -mallissa on todella paljon säilytystilaa – muun muassa suuri vaatekaappi pesutilan vieressä.
Lapsilla on muuten oma vaate- ja pyykkikaappi, joten tämä kuuluu todellakin vain sinulle!
(560 FMK)
Mukavat yhden hengen sängyt tarjoavat kaksi suurta etua: ensinnäkin, voit nousta yöllä helposti sängystä herättämättä kumppaniasi. Toiseksi, molemmat sängyt ovat todella tilavia, nimittäin 85 cm leveitä ja 200 tai 190 cm pitkiä.
Jos yksittäiset sängyt tuntuvat liian tylsiltä, ne voidaan muuttaa nopeasti valtavaksi parivuoteeksi. Vedä vain rullasälepohja sänkyjen välistä ja aseta lisäpehmusteet paikoilleen – valmista. Tuloksena on valtava 210 x 190 cm:n kokoinen makuutila.
(460 EL | EBRO)
205 x 150 cm vuode – se on jo jotain! Jos nukut mielellään leveästi, 530 DR:n parivuode on sinulle juuri oikea valinta.
Tämän makuutilan muita etuja: sänkyyn voi nousta ja siitä voi nousta kolmelta puolelta. Eli yöllä nouseminen sängystä herättämättä kumppania ei ole tässä ongelma.
Takaseinällä on kaksi vaatekaappia ja kolme yläkaappia. Ja suuret ikkunat vasemmalla ja oikealla huolehtivat hyvästä ilmanvaihdosta.
(530 DR)
Sängyn alla oleva säilytystila on aivan yhtä valtava kuin itse parivuode! Siihen mahtuu kaikkea retkikalusteista elintarvikkeisiin ja urheiluvälineisiin. Vakiovarusteisen huoltoluukun ansiosta tavaroiden lastaaminen ja purkaminen on myös ulkopuolelta erittäin helppoa.
Muista aina huomioida vaunusi aisakuorma lastatessasi – se on tärkeää ajovakauden kannalta! Sängyn alla olevan suuren säilytystilan avulla voit tasapainottaa kuorman optimaalisesti.
(530 DR)
Tekstiiliverholla voit erottaa makuutilan oleskelutiloista. Näin saat enemmän yksityisyyttä ja estät häiritsevän valon pääsyn, jos kumppanisi haluaa valvoa pidempään.
(530 DR)
Parivuoteen vasemmalla ja oikealla puolella olevista vaatekaapeista löytyy vaateritanko ja hyllyjä. Näin voit ripustaa niihin takit, puserot ja paidat henkareille ja sinulla on silti tilaa muille vaatteille hyllyillä.
(530 DR)
Ihanteellinen aamuiseen virkistäytymiseen! Kaikki tarvittava löytyy kompaktista pesutilasta! Ja jos et pidä aivan niin virkistävästä: Lämminvesi on myös vakiona.
Pesutilasta löytyvän kääntyvän WC:n etuna on, että se voidaan kääntää sivuun, kun sitä ei käytetä, mikä vapauttaa hieman lisää tilaa.
Suihkuallasta voi käyttää myös märkien kenkien kuivattamiseen. Katossa on jopa esiin kääntyvä vaatetanko, johon märät takit voi ripustaa valumaan ja kuivumaan. Lämmitetty pesutila toimii näin ollen erinomaisena kuivaushuoneena.
(460 EL)
Sängyn vieressä on avoin pesutila, josta löytyy erityisen suuri peili ja runsaasti liikkumatilaa. WC sijaitsee erillisessä tilassa, jossa on ikkuna. Haluttaessa tähän tilaan voidaan asentaa myös suihku.
(470 FR, 560 FMK)
Summer Editionin keittiö on olennainen osa oleskelutilaa ja sulautuu sisustukseen kauniisti. Tummat kannet muodostavat houkuttelevan kontrastin ja luovat samalla tilavan työ- tai säilytystason.
(460 EL)
Suurissa vetolaatikoissa ja yläkaapissa on tilaa kaikelle, mitä tarvitset yksilölliseen ja rentoon ruuanlaittoon lomallasi.
(460 EL)
Summer Edition -mallien keittiöt ovat kaikki varustettu 3-liekkisellä kaasuliedellä, tiskialtaalla, jossa on lämminvesihana, ja runsailla säilytystiloilla. Huomiota herättävät massiiviset poltinritilät, jotka varmistavat kattiloiden vakauden. Ne ovat irrotettavia, mikä helpottaa lieden puhdistamista.
Keittiöstä helposti käden ulottuville on sijoitettu 137 litran jääkaappi, jossa 15 litran pakastelokero. Erityisen vakuuttava on alhaalla oleva suuri laatikko, johon mahtuu jopa 1,5 litran juomapullot pystyasennossa.
(470 FR)